RN731JTTD3483C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3483C25
Description
RES 348K OHM 0.25% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
348kOhm
Working Voltage :
75V