RN731JTTD3483B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3483B50
Description
RES 348K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
348kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Number of Terminations :
2
Mounting Feature :
Surface Mount
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
yes
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3483B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3483B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 348kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C