RN731JTTD3482F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3482F25
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
34.8kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3482F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C