RN731JTTD3482F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3482F100
Description
RES 34.8K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
34.8kOhm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3482F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C