RN731JTTD3482D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3482D25
Description
RES 34.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
34.8kOhm
WRAPAROUND
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
yes
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3482D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C