RN731JTTD3482D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3482D100
Description
RES 34.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
34.8kOhm
yes
Power Rating :
63mW
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD3482D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C