RN731JTTD3482C50
Mfr.Part #
RN731JTTD3482C50
Description
RES 34.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
34.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Datasheets
RN731JTTD3482C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C