RN731JTTD3482C25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3482C25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 34.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
34.8kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Surface Mount :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3482C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C