RN731JTTD3482C10
Mfr.Part #
RN731JTTD3482C10
Description
RES 34.8K OHM 0.25% 1/16W 0603
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
34.8kOhm
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD3482C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3482C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C