RN731JTTD3482B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3482B25
Description
RES 34.8K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
RN73
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
34.8kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%