RN731JTTD3481F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3481F25
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Height :
450μm
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
3.48kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3481F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3481F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C