RN731JTTD3481F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3481F100
Description
RES 3.48K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
3.48kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3481F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3481F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C