RN731JTTD3481D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3481D25
Description
RES 3.48K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
EAR99
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Resistance :
3.48kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD3481D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3481D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.48kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C