RN731JTTD3480F10
Mfr.Part #
RN731JTTD3480F10
Description
RES 348 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
348Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD3480F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3480F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 348Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C