RN731JTTD3480B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3480B10
Description
RES 348 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
348Ohm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD3480B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3480B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 348Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C