RN731JTTD3443F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3443F25
Description
RES 344K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
344kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
yes
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD3443F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3443F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 344kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C