RN731JTTD3443D50
Mfr.Part #
RN731JTTD3443D50
Description
RES 344K OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
344kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD3443D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3443D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 344kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C