RN731JTTD3443D25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD3443D25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 344K OHM 0.5% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Weight :
2.012816mg
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Thin Film
Mounting Feature :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
344kOhm
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V