RN731JTTD3442F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3442F25
Description
RES 34.4K OHM 1% 1/16W 0603
2
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
34.4kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C