RN731JTTD3442C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3442C25
Description
RES 34.4K OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
34.4kOhm
Feature :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Working Voltage :
75V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN731JTTD3442C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3442C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C