RN731JTTD3441D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3441D100
Description
RES 3.44K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
3.44kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W