RN731JTTD3440F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3440F50
Description
RES 344 OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
344Ohm
yes
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height :
450μm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%