RN731JTTD3440D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3440D25
Description
RES 344 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W