RN731JTTD3440D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3440D100
Description
RES 344 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
344Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN731JTTD3440D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3440D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 344Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C