RN731JTTD3440B05
Mfr.Part #
RN731JTTD3440B05
Description
RES 344 OHM 0.1% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Resistance :
344Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm