RN731JTTD3403F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3403F25
Description
RES 340K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
Tolerance :
±1%
Resistance :
340kOhm
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD3403F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3403F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 340kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C