RN731JTTD3403D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3403D100
Description
RES 340K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Moisture Resistant
Height :
450μm
JESD-609 Code :
e3
RN73
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
340kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD3403D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3403D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 340kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C