RN731JTTD3403C25
Mfr.Part #
RN731JTTD3403C25
Description
RES 340K OHM 0.25% 1/16W 0603
2
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
340kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
RN73
Datasheets
RN731JTTD3403C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3403C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 340kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C