RN731JTTD3402F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3402F50
Description
RES 34K OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
34kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3402F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3402F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C