RN731JTTD3402F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3402F25
Description
RES 34K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Resistance :
34kOhm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W