RN731JTTD3402D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3402D25
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
34kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD3402D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3402D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C