RN731JTTD3402D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3402D100
Description
RES 34K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
34kOhm
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD3402D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3402D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 34kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C