RN731JTTD3401F25
Mfr.Part #
RN731JTTD3401F25
Description
RES 3.4K OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
3.4kOhm
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Height :
450μm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD3401F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3401F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.4kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C