RN731JTTD3400F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3400F50
Description
RES 340 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Resistance :
340Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
2
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD3400F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3400F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 340Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C