RN731JTTD3400D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3400D25
Description
RES 340 OHM 0.5% 1/16W 0603
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
340Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Weight :
2.012816mg
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Surface Mount :
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD3400D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3400D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 340Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C