RN731JTTD3400D10
Mfr.Part #
RN731JTTD3400D10
Description
RES 340 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
340Ohm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD3400D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3400D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 340Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C