RN731JTTD33R6F50
Mfr.Part #
RN731JTTD33R6F50
Description
RES 33.6 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RN73
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
33.6Ohm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN731JTTD33R6F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD33R6F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C