RN731JTTD33R6D50
Mfr.Part #
RN731JTTD33R6D50
Description
RES 33.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
33.6Ohm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C