RN731JTTD33R2B50
Mfr.Part #
RN731JTTD33R2B50
Description
RES 33.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
WRAPAROUND
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Mounting Feature :
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
33.2Ohm
Thin Film
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD33R2B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD33R2B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C