RN731JTTD33R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD33R0F25
Description
RES 33 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
11 Weeks
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
33Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD33R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD33R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C