RN731JTTD33R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD33R0D50
Description
RES 33 OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
33Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN731JTTD33R0D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD33R0D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C