RN731JTTD3363F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3363F50
Description
RES 336K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
336kOhm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD3363F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3363F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 336kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C