RN731JTTD3363B50
Mfr.Part #
RN731JTTD3363B50
Description
RES 336K OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
0603 (1608 Metric)
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
336kOhm