RN731JTTD3362B25
Mfr.Part #
RN731JTTD3362B25
Description
RES 33.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
33.6kOhm
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3362B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3362B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 33.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C