RN731JTTD3362B10
Mfr.Part #
RN731JTTD3362B10
Description
RES 33.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
33.6kOhm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V