RN731JTTD3361D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3361D25
Description
RES 3.36K OHM 0.5% 1/16W 0603
e3
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Resistance :
3.36kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
RN73
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
EAR99
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RN731JTTD3361D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3361D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 3.36kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C