RN731JTTD3360F50
Mfr.Part #
RN731JTTD3360F50
Description
RES 336 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Weight :
2.012816mg
Resistance :
336Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
450μm
e3
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD3360F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3360F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 336Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C