RN731JTTD3323F100
Mfr.Part #
RN731JTTD3323F100
Description
RES 332K OHM 1% 1/16W 0603
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
e3
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
332kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD3323F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3323F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 332kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C