RN731JTTD3323D25
Mfr.Part #
RN731JTTD3323D25
Description
RES 332K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
332kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD3323D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3323D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 332kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C