RN731JTTD3323D100
Mfr.Part #
RN731JTTD3323D100
Description
RES 332K OHM 0.5% 1/16W 0603
yes
Height :
450μm
2
Weight :
2.012816mg
Resistance :
332kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD3323D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD3323D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 332kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C